O czym pamiętać kupując używany iPhone?

Dobry iPhone potrafi zwiększyć komfort życia zawodowego oraz osobistego i… kosztować małą fortunę. Z pomocą przychodzi rynek wtórny, gdzie w przystępnej cenie można nabyć wartościowy sprzęt. O czym jednak pamiętać, aby kupić używany iPhone na korzystnych warunkach i bez zbędnego ryzyka?

Czy używany iPhone to dobry wybór?

W dzisiejszych czasach ludzie stale są kuszeni nowościami i reklamami najnowocześniejszych sprzętów. Z drugiej strony od lat w Polsce kwitnie rynek rzeczy używanych, w tym elektroniki. Umiejętne kupowanie w taki sposób może mieć naprawdę spory sens. Dzieje się tak głównie dlatego, że jest to opłacalne z pobudek czysto ekonomicznych i może przynieść spore oszczędności.

Warto jednak zwrócić uwagę jeszcze na jeden aspekt, czyli na ekologię, o której mówi się przecież coraz więcej. Kupując używane urządzenia, można im nadać drugie życie zamiast doprowadzić do tego, by trafiły na śmietnik. Ponadto w takim przypadku odpada też konieczność kupowania nowego sprzętu, co w pewien sposób także ogranicza szkody środowiskowe. W końcu wyprodukowanie każdego nowego telefonu wiąże się z oddziaływaniem na środowisko.

Gdzie nabyć używany iPhone bez ryzyka?

Kupno używanego smartfona można przyrównać do nabycia samochodu na rynku wtórnym. Kupując auto z drugiej ręki od anonimowego handlarza, ryzykuje się sporo. Jeśli jednak zakupu dokona się w renomowanym salonie, który dokładnie sprawdził stan techniczny pojazdu, to ryzyko ograniczone jest do absolutnego minimum.

Nabywając używany iPhone, także lepiej jest unikać ofert pochodzących z nieznanego źródła. Lepszym pomysłem może okazać się postawienie na ofertę profesjonalistów, takich jak sklep online https://mresell.pl/, który specjalizuje się właśnie w segmencie używanych smartfonów. Znaleźć tam można także pozostałe sprzęty z logiem Apple.

Dużo o wiarygodności danego sprzedawcy mówi to, czy udostępnia on wszelkie możliwe informacje na temat oferowanego urządzenia. Jeszcze lepiej, gdy udziela on na niego gwarancję. W przypadku używanych telefonów takowa zwykle udzielana jest na okres do 12 miesięcy. Uczciwy i profesjonalny sprzedawca online powinien także poinformować swojego klienta o możliwości zwrotu urządzenia, na co zwykle ma się 14 dni.

Jak sprawdzić używany iPhone?

To, czy dany smartfon z drugiej ręki jest naprawdę dobry, można sprawdzić na kilka sposobów. Warto więc dopytać o takie informacje jak np. numer IMEI. W ten sposób można dowiedzieć się, czy dany sprzęt pochodzi z legalnego źródła, poprzez skorzystanie z internetowych baz. Dobrze też sprawdzić, czy na iPhone nie jest założona blokada SIM, co wbrew pozorom może się zdarzyć także i w dzisiejszych czasach.

Dużo o urządzeniu i o tym, jak było one użytkowane można dowiedzieć się po jego samym wyglądzie zewnętrznym. W przypadku zakupów przez Internet warto więc żądać zdjęć urządzenia z każdej strony. Brak rys i innych uszkodzeń działa tutaj oczywiście na duży plus. Naturalnie warto także sprawdzić jak w praktyce działa dany sprzęt. Płynność systemu operacyjnego oraz wytrzymałość baterii mają tu zwykle kluczowe znacznie.