Huawei na drugim miejscu liderów sprzedaży w branży

Chińskiej firmie zajmującej się produkcją urządzeń elektronicznych wreszcie udało się pobić wyniki sprzedaży jednego z liderów branży – Apple. Mowa tutaj o Huawei, a dane pochodzą z drugiego kwartału bieżącego roku.

Dzięki tak dobrym wynikom firmie udało się znacznie zmniejszyć dystans do lidera, jakim jest Samsung. Dotychczas Apple i Samsung figurowały obok siebie na szczycie rankingu, chińskiej firmie wreszcie udało się przebić jednego z liderów i zająć jego miejsce w tabeli.

Sukces jest zdumiewający, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno mało kto miał w ogóle świadomość o istnieniu takiej marki.</p>

Co ciekawe sprzedaż smartfonów Huawei nie rośnie w Stanach Zjednoczonych. Rośnie ona natomiast głównie w Europie oraz na Bliskim Wschodzie.

Firma nieustannie się rozwija i oferuje coraz to nowsze modele swoich urządzeń. Tak dobre wyniki sprzedaży nie byłyby możliwe, gdyby produkty nie były warte swojej ceny. Warto więc wziąć pod uwagę tę markę podczas poszukiwań kolejnego smartfona dla siebie czy też dla kogoś bliskiego.

Na pierwszym miejscu niezmiennie Samsung

Liderem rankingu sprzedaży urządzeń mobilnych nadal jest firma Samsung, natomiast porównując wyniki z ubiegłym rokiem, firma odnotowała spadek sprzedaży w wysokości dziesięciu procent.