Najlepsza praca w trakcie studiów

Wiele osób szuka sposobów na dorobienie podczas studiów. Z racji tego, że studenci nie są w stanie podjąć pracy na pełnym etacie oraz nie posiadają jeszcze doświadczenia zawodowego, liczba ofert jest ograniczona. Bez problemu jednak można znaleźć dla siebie coś odpowiedniego, oto kilka pomysłów.

Praca na produkcji lub magazynie

Jedną z opcji na weekendową pracę dorobkową jest stanowisko magazyniera lub pracownika produkcji. Wielu studentów decyduje się na takie rozwiązanie, aby dorobić sobie na codzienne wydatki. Przed wyborem danej oferty warto jednak dowiedzieć się, co dokładnie będzie należało do naszych obowiązków oraz jak ciężkie materiały przyjdzie nam dźwigać. Dla osób o słabszej kondycji zbyt ciężka praca fizyczna może okazać się słabym rozwiązaniem, powodującym więcej szkód niż pożytku.

Praca w Call Center

Jest to jedna z lepszych metod zarobku dla osób uczących się. W takich miejscach zwykle pracodawcy umożliwiają elastyczne stworzenie grafiku, tak aby bez problemu można było go dopasować do swoich zajęć na uczelni, przez co możliwe jest pogodzenie studiów z pracą. Stawki oferowane w Call Center należą raczej do wysokich na tle innych ofert, a sama praca jest o wiele lżejsza niż wcześniej wspomniana praca na produkcji czy magazynie. Pracodawcy często wymagają aktywnego statusu studenta, przez co mogą zaoferować lepsze stawki. Jest to więc świetna opcja dla osób uczących się.

Płatne praktyki

Kolejną ciekawą opcją są płatne praktyki w branży związanej ze studiowanym kierunkiem. Oczywiście nie jest łatwo znaleźć dobrą ofertę, a stawki oferowane na praktykach będą z reguły niższe niż w standardowych ofertach pracy, jednak oprócz pieniędzy będziemy mogli zdobyć cenne doświadczenie i wpisy do CV, które w przyszłości zaprocentują, gdyż często sam tytuł uzyskany na uczelni nie wystarczy, aby ubiegać się o miejsce pracy w branży. Pracodawcy oferujący praktyki dla studentów, mają świadomość, że uczniom przyjdzie pogodzić pracę z zajęciami, więc zwykle oferują stosowną ilość godzin oraz możliwość elastycznego dostosowania grafiku. Zdecydowanie warto rozejrzeć się za takimi ofertami, jeśli poszukujemy opcji zarobku oraz doskonalenie swoich umiejętności w studiowanej dziedzinie.

Praca w gastronomii

Popularną alternatywą jest również praca w lokalach gastronomicznych. Szczególnie warte uwagi są oferty dla kelnerów oraz kelnerek. Jest to stosunkowo lekka praca, często też bardzo dobrze płatna. Dodatkowo oprócz standardowego wynagrodzenia, klienci często dają napiwki, co zapewni dodatkowy przypływ gotówki, który z pewnością przyda się każdemu studentowi.