Jakich specjalistów brakuje w Polsce?

Sytuacja na rynku pracy zmienia się bardzo szybko i w zależności od rozwoju poszczególnych segmentów gospodarki, wzrasta lub maleje zapotrzebowanie na specjalistów w danej branży.

Gdzie brakuje inżynierów?

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na inżynierów, to warto zwrócić uwagę na miasta znajdujące się w Polsce centralnej oraz północnej. Firmy z tamtych rejonów mają trudności z rekrutacją inżynierów, więc jeśli nie możemy znaleźć pracy w swoim regionie, to warto zainteresować się przeprowadzką w tamte strony.

Pracownicy służby zdrowia

Pracodawcy z południowo-zachodniej Polski zgłaszają problem, mianowicie pojawia się spory niedobór pracowników służby zdrowia. Powodem takiej sytuacji może być zapotrzebowanie na tego typu specjalistów za zachodnią granicą, chociażby w Niemczech. Absolwenci szkół medycznych wyjeżdżają za granicę, gdyż tam oferowane są im o wiele lepsze warunki niż w Polsce.

Stanowiska kierownicze

Firmy ze wschodniej części Polski mają problem ze znalezieniem pracowników na stanowiska kierownicze oraz wysokiej klasy specjalistów.

Dane, na których opierają się powyższe wytyczne, zostały pozyskane przez ManpowerGroup. Należy wziąć pod uwagę, że sytuacja na rynku pracy cały czas dynamicznie się zmienia, więc podczas planowania przeprowadzki w poszukiwaniu pracy, warto upewnić się, gdzie dokładnie poszukuje się osób z posiadanym przez nas wykształceniem.